Gerçekleşen Hayallerin Karanlığı - Serkan Aydemir

Pazartesi, Kasım 23, 2015

Gerçekleşen Hayallerin Karanlığı
Pazartesi, Kasım 23, 2015

Gerçekleşen Hayallerin Karanlığı

...

Bazen istedikleriniz olduğunda üzülürsünüz, çünkü istediklerinizin olması istemediklerinize neden olabilir. Belki de en kötüsü her şeyin güzel gitmesiyle kendinizi kandırmaya bir sebebinizin kalmamasıdır. Kaos daha önce hiç bu kadar mükemmelken gelmemişti doğrusu. Zaman, içinde hüznü saklar, asıl gerçeklik hüznü nasıl yaşadığınızdır. 5 yıldızlı bir otelin pahalı koltuklarında da hüznü yaşarsınız sokak kaldırımlarında da. Hayatta değişen tek şey dökülen gözyaşların zeminidir. Ben alışamadım mesela kalabalıklaşan çıkmazlarıma. Tahmin edemeyeceğin kadar sonu aynı hayal kırıklıklarımız dolup taştı boş bakışlarımızda. Günlük bedenlerini haftalık yıkasan da bir diğer haftaya yine kirlenecekti ruhun. Bu düzene alışan o kadar çok insan var ki gidip marka marka deterjan bile alıyorlardı kendi hiçliklerini yeniden yaşamak için. Yağmurlu havalarda dolaşmak da temizlemeyecekti resmin üzerindeki lekeleri. Kaç çeşit gözyaşın vardı kim bilir. Zamanda akan her gözyaşı aynı hüznü paylaşırdı oysa ki. Ölünceye kadar değişen sadece zeminlerinden başka bir şey olmayacaktı dediğimde hala hayal kuran insanlar vardı şimdisini görmezden gelen. Bulunduğum yerden gördüklerimi bulunduğu yerden göremeyenler işte onlar gülümsemeyi gerçekleştirenlerdi. Mutluluk aptallığın ta kendisiydi. Bilinçli bilinçsiz mutlular vardı. Kendini kandırmayı başaracak kadar zeki olan mutlular ve zaten düşünmeden yaşayan mutlular. Bense artık hiçbir şey istemiyordum. İstediklerinize kavuştuğunuzda istemediklerinizi hatırlıyorsunuz hep. Belki bundan korkuyorum. Yani tüm isteklerimin gerçekleşmesinden çünkü her şeyinizi gerçekleştirince elinizde sadece pişmanlıklarınız kalacaktır.

İşte, bazen istedikleriniz olduğunda üzülürsünüz, çünkü istediklerinizin olması istemediklerinize neden olabilir.

...

Gerçekleşen Hayallerin Karanlığı | Serkan Aydemir .2015

9 yorum:

 1. Çelişkili bir hal-karar..hiç bişey istemesen yol alanları görürsün (yol yanlış ya da doğru fark etmeden etkiliyor bazen)istiyor insan böylece bazen yol almayı. .
  Bir tek cümle kaldı benim aklımda her mutsuz anımda hatıra gelen.."Aptal mutludur"..aptal olmak da erdemdir azizim..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bilirim, erdemdir gerçekten ve çok isterim aptal olmayı...

   Sil
 2. Düşündüren bir yazı olmuş Serkan ve tekrardan hoşgeldin..
  Hayal kırıklılıklarımız ve hiçbir şeyle temizlenemeyen ruh kirlilikleri..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mesajını gördüm Elsa...
   yine sen yazdırdın aslında.. :)
   Eskisi gibi değilim biliyorum ama elimde değil Elsa, yazmak büyük yük artık...

   Sil
  2. Sesin çıkmayınca nerelerdesin diye sormadan edemiyor insan :)
   Yazmana vesile olduysam ne güzel bir mutluluk bu, yazmak yüklerden arınmak olmalı aslında...

   Sil
  3. Cümleler ağır olunca yazmak yoruyor insanı...

   Sil
 3. "Günlük bedenlerini haftalık yıkasan da bir diğer haftaya yine kirlenecekti ruhun." İnsanın iç dünyası, ruhsal çatışmaları ne güzel vurgulanmış.
  "...her şeyinizi gerçekleştirince elinizde sadece pişmanlıklarınız kalacaktır." Çoğu kez öyle olur gerçekten. Belki o yüzden çok gelişmiş bazı ülkelerde mutsuzluk oranları çok yüksek oluyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok güzel bir noktaya değindin Makbule,
   somut bir örnek daha sundun ortaya...
   zaten bundan ya istediklerimiz hiç bitmiyor...
   hepsi yaşamanın getirisi...

   Sil
 4. Çok beğendim yazıyı. Çok da mantıklı buldum:-)
  Bir de " hayatta değişen tek şey dökülen gözyaşların zeminidir" cümlesine bittim. Böyle büyük bir genellemeye katıldığımdan değil ama cümleyi çok sevdim nedense..:-)
  Selametle,

  YanıtlaSil