Grooveshark Kapandı - Serkan Aydemir

Cuma, Mayıs 01, 2015

Grooveshark Kapandı
Cuma, Mayıs 01, 2015

Grooveshark Kapandı


...

Üzüntümü nasıl anlatsam diye düşünürken gerçekten son zamanda aldığı en kötü haberlerden birisi bu. Bugün itibariyle mahkeme kararı sonucu Grooveshark kapandı. :(( Müzik dinlemeyi herkese yayınlayan bu site telif hakkı olayında biraz daha sosyalist takılan yapıya sahipti. Yani herkes dinlesin sadece parası olan ulaşmasın mantığıyla dünyada beğeni almıştı. Bugün yapmış oldukları açıklamayla bizlerden özür dileyip bittiklerini söylediler. Bir de yaptıkları telif hakkı hataları için de özür var yazıda.  Ahanda altta yazıyor bir şeyler. En nefret ettiğim şey şu telif hakkı olayı. Yıl olmuş 2015 hala müziklerini herkese parayla satmaya çalışan kapitalistler dolu etrafta. Google diye bir şey yapmışlar kimi istersen oradan buluyorsun. Bir de adam almış albümü bu artık onun malıdır ve istediği kişiye verir. Başka bir sistem yap öyle para kazan artık. Bu tamamen şu müzik sitesinden para kazanmak isteyen güya hakla yapan kapitalist şirketlerin oyunu işte. Groove en fazla hit alan siteydi dünyada. Küfürler... küfürler.... 


O kadar müzik listelerim vardı ya. Neredeyse 1000'e yakın özenle seçtiğim Alternativ Rock listem göçtü gitti. :( Şu sanal dünya ne kadar tehlikeli bir şey arkadaş. Şimdi yeni arayışlara kalkışacağım da hiç mecalim yok gibi. Öyle müzikleri dinle beğen liste oluştur çok zor iş. Yılların emeği vardı orda. 

Sözün kısası millet bugün müzik dünyasına büyük bir darbe vurulmuştur. Başımız sağolsun.


8 yorum:

 1. Hımmm yabancısı olduğum bir site.. Ama yazını okuyunca hiç iyi bir şey yapmadıklarını anladım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahh ahh Telve, insanların albümlerini artık ücretsiz yayınladığı bir dünyada bu telif hakkı olayı bayatladı. Yine Emi, Sony gibi dünyada her şeyi tekelinde toplamak isteyen kurumlarca harcandı güzelim site.

   Sil
 2. :( üzülme arkadaşım youtube' tan dinliyorum...o da ücretsiz...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şu listem gitmeseydi iyiydi :)) Neyse ki spotify sınırlamayı kaldırmış artık onun üzerinden dinleyeceğim.

   Sil
 3. Kötü olmuş ama yavaş yavaş oluşturursun artık yeniden yapacak bişi yok baksana.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Başladım bile Hayal, spotify üzerinden hatta iyi de oldu gibi. Spotify baya güzelmiş. :))))

   Sil
 4. biliyordum bu siteyi, üzüldüm:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Spotify sitesini keşfettim Bahar, artık orada müziğin keyfini çıkartmaya çalışıyorum. Şimdilik iyi duruyor.

   Sil