Kuvvetle Muhtemel Güçsüzsünüzdür - Serkan Aydemir

Pazar, Aralık 21, 2014

Kuvvetle Muhtemel Güçsüzsünüzdür
Pazar, Aralık 21, 2014

Kuvvetle Muhtemel Güçsüzsünüzdür

21.12.2014

...

Hoş geldin kış, bu mevsimde de dünyanın dramını dinliyoruz. Dünya ağlarsa korkmayın sakın. Kış, adında kaçmak olsa da gecenin en sevdiği mevsimdir.

...

Ne gerek vardı ki şimdi bunca siyah ölüme. Bir dilek tutma isteğimi yine boş geçiyordu zaman ölümlerin arasından. Kaç lunapark daha geçecektik çocukluk bahçelerimizden. Cebimde kaç adet taş varsa hepsini fırlattım sizin göremediğiniz kimselere. O kadar çok görmezden geliyorduk ki güneşin doğumuyla zihinlerimize karanlık çöküyordu. Kaldırma kuvvetinden kurtulan sahtekarlık artık her yerde dolaşmaya başladı. Aslında güneş, kışın daha çok can yakıyordu. Kaç aralık daha bırakacaktık kelimelerimizin derinliklerinde ya da kaç kişi bu aralıklardan düşüp kaybolacaktı. Plana sadık kaldığınızdan arka sokağınızda yaşanan kaos sizleri eğlendirmeye başlamıştı bile. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın sözündeki yılan öleli bin yıldan fazla olmuştu oysaki. Kaç kat daha inmeliydik rengi bozulmuş denizlerimizden. Edepsiz gülümsemelerinizde yalnızlığınız artık sizlere sırıtma cesareti gösterebiliyordu.  Ne kadar da cesurdunuz kafanızı gömdüğünüz toprak altlarında. Bir müziğin ritmine takılıp çekip gitmek istiyorsanız nefes alıp verdiğiniz ritme ayak uyduramıyorsunuz demektir. O kadar çok oyun oynuyorduk ki yaptığımız hatalarımızda bir can eksiliyor sanıyorduk. Kaç oyunda hile yapıldığını bilmiyordunuz bile. Siz kaybetmeyi kendinizde ararken toplum sizleri umursamıyordu. Hiçbiriniz yeteneksiz değilsiniz. Toplum bunu size inandırdı hepsi o. Zaten, inanmak kandıranların en sevdiği oyunudur hem de hiç can vermeden. 

...

Serkan Aydemir | Kuvvetle Muhtemel Güçsüzsünüz 


13 yorum:

 1. bir müziğin ritmine kapılıp gitmek istemek sanırım bu en kolayımıza geliyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bazen insan hayallerine takılır işte, zaten kaçmak korkunun eyleme dönüşmesidir.

   Sil
 2. Her kış gelince açılıyor hüzün perdesi
  Çünkü beliriyor her köşe başında acının sesi...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kışın soğukluğu yaşama yansıyor ne de olsa...

   Sil
 3. Kesinlikle katılıyorum. Toplum bizi kendi olmasını istediği şey olduğumuza inandırdı, uyuşturdu. Ve gerçekten kimsenin umrunda değil kimse:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O kadar çoğaldı ki Kadriye bu tarz düşünenler artık etrafına kadar yaklaştı ölümler.

   Sil
 4. Sen hep yaz Serkan... Ben de okumaktan keyif alayım hep böyle.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Hayal, senin umut dolu yazılarına ihanet olsa da yazdıklarım can çıkar huy çıkmazın tam da ortasındayım hep.

   Sil
 5. Yok ya bu yazılarının tarzının tadı da bir başka ama :) İçinden kaleminden ne dökülüyorsa öyle yazacaksın :)

  YanıtlaSil
 6. güneşin her doğumuyla zihinlerimize karanlıklar çöküyor durmadan...

  YanıtlaSil
 7. Çok uzun zaman oldu yazılarını okumayali o kadar keyiflendim ki anlatamam :) ama artık buralardayım duygularına sağlık mükemmel bir yazı olmuş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim SeSSizlik, eee senden de yeni yazılar bekleriz artık...

   Sil