Davranışlarımızın Anlatısal Gerçekliği - Serkan Aydemir

Pazar, Aralık 07, 2014

Davranışlarımızın Anlatısal Gerçekliği
Pazar, Aralık 07, 2014

Davranışlarımızın Anlatısal Gerçekliği

07.12.2014

...

Uçurtmalarımın vermiş olduğu huzurla yine karardı cümlelerim. İlk kar tanesinin düşmesini beklerken yağmur yağmaya başladı boyanmış mutluluklarımıza. Ağzımız burnumuz ne kadar da çirkinmiş gülümseyişlerimizde. Bize ağlamak yakışıyordu.  Bunu bilen gözyaşların sırf senin için her gün intihara kalkışıyordu. Ne acı, insanlar yaşamı aramayı bırakıp, telefonlarına yöneliyordu artık. Oysa güneşin neye benzediğini yeni fark ediyorduk binlerce yıl geçmiş olmasına rağmen. Sanırım en umutsuzluğa tanık oluyorduk ve o kadın aynaya baktığında ağladığından güneş bizden nefret ediyordu. Bir yerlerde bir kadın ağlıyorsa izdihama eş değer durağanlık atmosfere dağılıyor demekti ve hayat tuvalet sırasına girmek gibidir. Ne kadar çok insan varsa, o yerde kaos oluşurdu çünkü. Dünya artıyordu. Her geçen gün Tanrı adına ölümlerin artması insanların bilinçlerini yitirmesine neden oluyordu. Ne kadar da çok düşüncesiz fikirlerin söylemleri altındaydık. Kafamızı ne zaman kaldırsak ölümle burun buruna geliyorduk yanlışa ihanet ettiğimiz için. Bugünlerde neyin ihanet sayılacağını uyku sersemliğiyle ortaya saçılan beyinler belirliyordu. Kalk, bir şeyler yapmazsan ölümünün bir anlamı olmayacaktı. Uçurtmalarım düşüyordu... Zaten kaç şey mutlu eder ki insanı ve kaç git yağmur bulutlarının sağanağında, ıslak hayallerinle... Kalk, bir şeyler yapmazsan bir şeyler yapamayacaksın.

...

Serkan Aydemir | Davranışlarımızın Anlatısal Gerçekliği8 yorum:

 1. Gülümserken insanların garip bir şekilde belki de bu yüzdendir bize en çok ağlamak yakıştığı için..
  Kimi zaman gülerken de ağlıyoruz..
  Kaos 'insan' gerçeğinin vazgeçilmez sonu..
  Uçurtmaların bir anlamı var hayallerimiz yağmurda ıslanırken...
  Şimdi ayağa kalkmak zamanıdır 'düşürülen' uçurtmalara inat...

  YanıtlaSil
 2. Evet bir şeyler yapmalı ama nasıl?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nasılların cevabı çok da ne zamanları bir türlü başlatmıyorlar...

   Sil
 3. dünya o kadar yaşanmazdı ki, çocuklar bile küçük yaşlarda ellerindeki elektronik aygıtların sanallığına bırakıyorlardı kendilerini. yalnız çocuklar değil yetişkinlerde öyle yapıyordu. yapay dünyalar cazip geliyordu çünkü bu dünya ile uğraşmak zordu. ya da kolaya kaçıyorduk dünya için, hayallerimiz için bir şey yapmaya üşeniyorduk.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. zamanın bize öğrettiği uyuşukluk gün geçtikçe çoğalıyordu işte.

   Sil
 4. Bir şeyler yapmak dört tarafın yalnızlık surlarıyla çevriliyken ve tependen aşağıya gitmelerin yağmurları inerken zor ama imkansız değil.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İmkansız da olsa Hamiyet hiç yapmamaktan iyidir bazı şeyler.. Tabi böyle düşünmek cesaret ister...

   Sil
 5. evet üzerimizdeki kara bulutları dağıtmak için ayağa kalkıp bir şeyler yapmak gerekiyor..yoksa halimiz arap :)) elinize sağlık,güzel bir anlatım.. NOT: Sizleri diğer blogumuzada bekliyorum..Saygılarımla..

  YanıtlaSil