Gecenin Eskimeyen Metrajları - Serkan Aydemir

Çarşamba, Ekim 16, 2013

Gecenin Eskimeyen Metrajları
Çarşamba, Ekim 16, 2013

Gecenin Eskimeyen Metrajları

...

Dönüp giderken bu şehirde yağan yağmurlar hala dinmedi gözlerimden. Fırtına başlayalı çok olmuştu. Denize dokunmak yasaklanmıştı ve teni soğuk dokunuşların mevsiminde yapılan hatalar ısınmak içinken belki anlam kazanırdı sadakat seni düşünürsem. Gözyaşı arasındaki mesafeleri kısaltmak bu aralar daha da kolaylaşmaya başladı. Tekin olmayan bir hayali gecenin bir yarısı düşlemek gibiydi gözlerine bakmak. Her an sanki biri seni çekip fırlatacak gibi dolanıyordum uçurumlarda. Senle kaybolmak istiyordum bir çıkmaz sokakta. Yok olmaya ayarlanmış hayallerime başlamak için çok geçti artık. Sadece yarısı okunmuş bir kitap gibiydim. Gösterişsiz bir gülüşün içinde saklı hüznü bulma yarışını kazanan hep benken kimsesiz bir sokakta nereye gittiğimi utancımdan kimseye soramıyordum.

Bir düzine kadar birikmiş ölüm anlarımı saklamak hiç gelmiyordu içimden. Kursağında kalmış bir elvedayı tekrar yaşamak içindi gelişi. Bunu biliyordu. Gitmek isteyişlerin terk edişi gerçeği fark ettiğinde o güneşin tam kaybolacağı birkaç dakikalık anlarda bulacaktı kendini. Odaklanmazsa manzaranın tadını kaçıracaktı. İçi boş insanlar dolu görünmek için yağmurlu havalarda yürümeyi tercih ediyordu. Oluk oluk çoğalan sezonluk sevmelerin satışı yağmurun dinmesiyle başladı. O içi boş dolu görünenler bunu fırsat bilerek en önde sıraya girdiler. Sevgiyi hak edenler böylelikle sevmenin sevimsizliğiyle en arkada belkilerini beklemeye koyuldular. Uyku vakti yaklaşıyordu. Herkes gecenin bu anında en güzel giysilerini giyip hayallerine gidiyordu. Kimi uçakla, kimi bir tren yolculuğuyla, kimi hayal kokan ormanlardan yürüyerek gidiyordu gecelik metrajlarına. Aslında hepimiz her gece bir filmin yıldızı oluyorduk...
ve bu gece de aynı filmi izlemek için uyumaya gidiyordum...
Aynı kadını tekrar yaşamak için...

...

Serkan Aydemir | Gecenin Eskimeyen Metrajları


4 yorum:

 1. Bu gece sadece ben ve o güzel yağmur ruhundan damla damla dökülen kelimelerin var, sevgili Serkan. Yazıların buram buram sonbahar kokuyor. İlaç gibi geldi ruhumun zedelenmesine. Seni çok özlemişim Sonbahar'ım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu gece de değerli bir yüreğe döküldü gözyaşlarım... Biz sonbaharı seviyoruz Yasemin.

   Sil
 2. Serkan kitap olmalı yazdıkların, müthiş..
  Kelimelerle uyumlu bir dans izliyorum senin yazılarını okurken.
  Ellerine sağlık
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim pe hito yorumunla bir değer daha arttı yazdıklarım. :)

   Sil